İçeriğe atla
Yarış Radarı

Dünya Koşuyor, Radarın Açık Olsun

Dil / Language / Язык: Türkçe

Çatalkaya Ultraİzmir🇹🇷

Çatalkaya Ultra
Temsili görsel · Markus Spiske / Unsplash

Çatalkaya Ultra 2026 Hakkında

Çatalkaya Ultra 2026, 20 Kasım 2026 Cuma - 22 Kasım 2026 Pazar tarihleri arasında İzmir şehrinde düzenlenecek bir patika koşusu yarışı; start saati 09:00.

Kayıtlar açık; son kayıt günü 4 Kasım 2026 Çarşamba. Kayıt ücreti 2.000 ₺'den başlıyor. Bu sayfadaki tarih, kayıt ve ücret bilgileri her sabah federasyon, kronometraj ve organizatör siteleri taranarak güncelleniyor; kayıt her zaman yarışın resmi sitesinde yapılıyor.

Çatalkaya Ultra 2026 74K parkuru için haftada 30 km koşan biri hazırlığa 20 hafta, yaklaşık 4,5 ay ayırmalı; başlama günü 3 Temmuz 2026 Cuma olduğu için bu pencere geçti, yarışa 5 hafta kaldı.

Çatalkaya Ultra; doğaya saygı, fair play, güvenlik ve dayanışmayı esas alan bir arazi koşusu organizasyonudur. Kayıt olan her katılımcı aşağıdaki tüm kuralları kabul etmiş sayılır. Tüm katılımcılar birbirine karşı saygılı ve destekleyici davranmak zorundadır. Bilinçli engelleme, itme, agresif davranış ve sözlü saygısızlık kabul edilemez. Zor durumda olan bir koşucuya yardım etmek trail ruhunun temelidir.

Parkurlar

ParkurMesafeYükseklik kazanımıÜcretParkur dosyası
74K74 km3300 m D+5.100 ₺GPX
45K45 km2200 m D+4.300 ₺GPX
29K29 km1600 m D+3.900 ₺GPX
14K14.5 km2.800 ₺GPX
13K13 km
5K5 km300 m D+2.000 ₺GPX

6 parkur var: 74K (3300 m D+, 2 ITRA); 45K (2200 m D+); 29K (1600 m D+); 14K (14.5 km); 13K; 5K (300 m D+).

Parkur Haritası ve Yükseklik Profili

Çatalkaya Ultra 74K parkur haritası ve yükseklik profili, kontrol noktaları işaretli
74K parkuru
Çatalkaya Ultra 45K parkur haritası ve yükseklik profili, kontrol noktaları işaretli
45K parkuru
Çatalkaya Ultra 29K parkur haritası ve yükseklik profili, kontrol noktaları işaretli
29K parkuru
Çatalkaya Ultra 14K parkur haritası ve yükseklik profili, kontrol noktaları işaretli
14K parkuru
Çatalkaya Ultra 5K parkur haritası ve yükseklik profili, kontrol noktaları işaretli
5K parkuru

Bu Bölgede Hava Genelde Nasıl?

  • Son 5 yılın aynı haftasında bu bölgede tipik olarak 11°C ile 18°C arası görüldü; en sıcak gün 24°C, en soğuk gece 5°C.
  • Ölçülen günlerin %43 kadarında yağış vardı. Gerçek yarış günü tahmini yaklaşık iki hafta kala burada görünür.
  • Aynı dönemde günlük en yüksek rüzgar tipik olarak 18 km/sa (hafif esinti), örneklemdeki en yüksek değer 32 km/sa.
  • Gün doğumu 07:58, gün batımı 17:55.

Yarışa iki haftadan fazla var; bu değerler son yılların aynı haftasındaki ölçümlerin ortalaması, tahmin değil. Gerçek tahmin yaklaşınca burada görünür.

Teknik Toplantı

74K parkuru73 km · 3094 m tırmanış · %38 yokuş
  • Dik tırmanış (%10+)
  • Tırmanış (%3-10)
  • Düz
  • İniş
  • Dik iniş (%12+)

Yayımlanan GPX ölçümünde 73 km'de 3094 m tırmanış var, kilometre başına 42 m. Parkur 43 m ile 958 m rakım arasında geçiyor. Toplam tırmanışın %56 kadarı ilk yarıda; efor dağılımını buna göre kur.

  • 0-6.7 km: 793 m çıkış / 142 m iniş; karakteri tırmanış.
  • 6.7-34 km: 946 m çıkış / 956 m iniş; sürekli inip çıkıyor.
  • 34-42 km: 60 m çıkış / 588 m iniş; karakteri iniş.
  • 42-51 km: 698 m çıkış / 50 m iniş; karakteri tırmanış.
  • 51-58 km: 152 m çıkış / 736 m iniş; karakteri iniş.
  • 58-73 km: 450 m çıkış / 629 m iniş; karakteri iniş.

İlk 5 km dalgalı ve ağır: 697 m yukarı, 136 m aşağı. Bu bölüm ısınma değil; çıkışlarda eforun yükseliyorsa tempolu yürüyüşe erken geç, inişlerde hız kovalamadan nefesini ve adım ritmini koru.

Parkurun ana çıkışı 0. km ile 7. km arasında: 6.7 km'de net 651 m, ortalama %10, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi GPX ölçümüne göre %40, toplam 793 m çıkıp arada 142 m geri iniyor. Kilometre kilometre: 1. km 73 m, 2. km 192 m, 4. km 210 m, 5. km 213 m, 6. km 84 m. Eğim koşu formunu bozuyorsa tempolu yürüyüşe erken geç. Adımını kısa tut, eforunu kontrol et ve düzleşen bölümde yeniden koş.

10. km ile 15. km arasındaki çıkış: 5.9 km'de 517 m, ortalama %9, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %23. Kilometre kilometre: 11. km 70 m, 12. km 100 m, 13. km 67 m, 14. km 99 m, 15. km 94 m. Burada amaç koşuyor görünmek değil, aynı eforla ilerlemek. Koşu ritmin bozuluyorsa batonlara yüklenip tempolu yürü.

42. km ile 51. km arasındaki çıkış: 8.8 km'de 648 m, ortalama %7, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %26. En yüklü kilometreler: 50. km 192 m, 51. km 113 m, 45. km 110 m, 44. km 103 m. Bu çıkışı koşarak zorlamak kazandırdığından fazlasını götürür. Yürüyüşe geç ve nabzını tavana yaklaştırma.

Yarışın sonundaki çıkış 58. km ile 67. km arasında: 9.8 km'de net 318 m, ortalama %3, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %13, toplam 411 m çıkıp arada 93 m geri iniyor. En yüklü kilometreler: 66. km 87 m, 65. km 75 m, 67. km 73 m, 61. km 37 m. Başladığında toplam tırmanışın yaklaşık %86 kadarı arkanda kalmış oluyor. Bu eğim yarışın geç bölümünde koşu formunu kolayca bozabilir. Ritmin dağılıyorsa tempolu yürüyüşe geç, eğim azalınca yeniden koş.

Parkurun en uzun inişi 15. km'de başlıyor ve 28. km'ye kadar 494 m aşağı iniyor, ortalama %4, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %17. Uzunluğu nedeniyle ön bacakları yorabilir; ilk bölümde kontrollü kal, zemin ve görüş izin verdikçe ritmini artır. 6. km'de başlayan inişin yaklaşık 250 m'lik en dik bölümünde ortalama eğim %22. Adımını kısalt, gövdeni dengede tut ve hızını zemine göre yönet; sürekli sert fren yapmak ön bacaklarını erken yorabilir.

Son 6 km iniş, 493 m aşağı. Başlangıçta kontrollü kal; zemin ve görüş uygunsa finişe doğru kademeli hızlan.

  • Organizatör 3300 m tırmanış ilan ediyor; yayımlanan GPX ölçümü 3094 m. Teknik parkur yorumları yayımlanan GPX ölçümünü kullanıyor.
  • Bu parkur 958 m'ye çıkıyor. Yüksek nokta koordinatında aynı hafta geçmiş yıllarda tipik sıcaklık 7°C ile 13°C arasındaydı. Günlük en yüksek rüzgar tipik olarak 19 km/sa, örneklemde en fazla 34 km/sa. Bu bilgi iklim geçmişidir, yarış günü tahmini değildir; yarış haftası benzer görünürse rüzgarlığını çantanın dibine koyma.
  • Gün batımı 17:55; starttan 8 saat 55 dakika sonra hava kararıyor. Hedef süren bu sürenin üzerindeyse kafa lambanı kolay erişilecek yerde taşı.
  • Baton getir. Kilometre başına 42 m tırmanış var ve %5 üstü ortalamayla süren en uzun çıkış 8.8 km; çıkışlarda kullanıp koşulabilir bölümlerde toplayabilirsin. Yarıştan önce batonla antrenman yapmış ol.

Parkur profili yorumları GPX eğim verisinden üretilir; zemin, kurallar, kontrol noktaları ve hava bilgileri yalnızca ayrıca belirtilen kaynaklar varsa eklenir.

45K parkuru44 km · 2138 m tırmanış · %44 yokuş
  • Dik tırmanış (%10+)
  • Tırmanış (%3-10)
  • Düz
  • İniş
  • Dik iniş (%12+)

Yayımlanan GPX ölçümünde 44 km'de 2138 m tırmanış var, kilometre başına 48 m. Parkur 51 m ile 897 m rakım arasında geçiyor. Toplam tırmanışın %74 kadarı ilk yarıda; efor dağılımını buna göre kur.

  • 0-6.3 km: 820 m çıkış / 133 m iniş; karakteri tırmanış.
  • 6.3-9.8 km: 74 m çıkış / 331 m iniş; karakteri iniş.
  • 9.8-22 km: 688 m çıkış / 367 m iniş; karakteri tırmanış.
  • 22-29 km: 0 m çıkış / 568 m iniş; karakteri iniş.
  • 29-38 km: 512 m çıkış / 212 m iniş; karakteri tırmanış.
  • 38-44 km: 39 m çıkış / 502 m iniş; karakteri iniş.

İlk 3.6 km önce 345 m tırmanıyor, sonra 133 m iniyor. Kalabalığın hızına uymak yerine ilk çıkışı kontrollü eforla geç. İnişte hız kovalamadan, kısa ve dengeli adımlarla ritmini koru.

Parkurun ana çıkışı 0. km ile 6. km arasında: 6.3 km'de net 687 m, ortalama %11, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi GPX ölçümüne göre %31, toplam 820 m çıkıp arada 133 m geri iniyor. Kilometre kilometre: 1. km 75 m, 2. km 173 m, 3. km 26 m, 4. km 189 m, 5. km 223 m, 6. km 104 m. Koşmak yalnız en dik yaklaşık 250 m'lik çekirdekte imkânsız; o bölümü kısa adımlı yürüyüşle geç, eğim gevşeyince koşuya dön.

10. km ile 15. km arasındaki çıkış: 5.3 km'de net 414 m, ortalama %8, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %16, toplam 465 m çıkıp arada 51 m geri iniyor. Kilometre kilometre: 11. km 117 m, 12. km 97 m, 13. km 78 m, 14. km 75 m, 15. km 78 m. Eğim koşu formunu bozuyorsa tempolu yürüyüşe erken geç. Adımını kısa tut, eforunu kontrol et ve düzleşen bölümde yeniden koş.

Parkurun en uzun çıkışı 29. km ile 38. km arasında: 9.1 km'de net 302 m, ortalama %3, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %12, toplam 481 m çıkıp arada 179 m geri iniyor. En yüklü kilometreler: 38. km 92 m, 36. km 75 m, 37. km 73 m, 30. km 53 m. Burada amaç koşuyor görünmek değil, aynı eforla ilerlemek. Koşu ritmin bozuluyorsa batonlara yüklenip tempolu yürü.

Parkurun en uzun inişi 22. km'de başlıyor ve 29. km'ye kadar 568 m aşağı iniyor, ortalama %9, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %18. Uzunluğu nedeniyle ön bacakları yorabilir; ilk bölümde kontrollü kal, zemin ve görüş izin verdikçe ritmini artır. 6. km'de başlayan inişin yaklaşık 250 m'lik en dik bölümünde ortalama eğim GPX ölçümüne göre %31. Adımını kısalt, gövdeni dengede tut ve hızını zemine göre yönet; sürekli sert fren yapmak ön bacaklarını erken yorabilir.

Son 5.3 km iniş, 415 m aşağı. Başlangıçta kontrollü kal; zemin ve görüş uygunsa finişe doğru kademeli hızlan.

  • Organizatör parkuru 45 km ilan ediyor; yayımlanan GPX ölçümü 44.4 km. Teknik parkur yorumları yayımlanan GPX ölçümünü kullanıyor.
  • Bu parkur 897 m'ye çıkıyor. Yüksek nokta koordinatında aynı hafta geçmiş yıllarda tipik sıcaklık 6°C ile 13°C arasındaydı. Günlük en yüksek rüzgar tipik olarak 19 km/sa, örneklemde en fazla 34 km/sa. Bu bilgi iklim geçmişidir, yarış günü tahmini değildir; yarış haftası benzer görünürse rüzgarlığını çantanın dibine koyma.
  • Baton getir. Kilometre başına 48 m tırmanış var ve %5 üstü ortalamayla süren en uzun çıkış 6.3 km; çıkışlarda kullanıp koşulabilir bölümlerde toplayabilirsin. Yarıştan önce batonla antrenman yapmış ol.
  • Tırmanışın ağırlığı ilk yarıda. İlk yarıyı kontrollü eforla geç; ikinci yarıda tırmanış azalsa bile inişlerin ve biriken yorgunluğun yükünü hesaba kat.

Parkur profili yorumları GPX eğim verisinden üretilir; zemin, kurallar, kontrol noktaları ve hava bilgileri yalnızca ayrıca belirtilen kaynaklar varsa eklenir.

29K parkuru29 km · 1509 m tırmanış · %37 yokuş
  • Dik tırmanış (%10+)
  • Tırmanış (%3-10)
  • Düz
  • İniş
  • Dik iniş (%12+)

Yayımlanan GPX ölçümünde 29 km'de 1509 m tırmanış var, kilometre başına 52 m. Parkur 51 m ile 897 m rakım arasında geçiyor. Toplam tırmanışın %86 kadarı ilk yarıda; efor dağılımını buna göre kur.

  • 0-6.3 km: 814 m çıkış / 131 m iniş; karakteri tırmanış.
  • 6.3-10 km: 69 m çıkış / 328 m iniş; karakteri iniş.
  • 10-15 km: 460 m çıkış / 41 m iniş; karakteri tırmanış.
  • 15-29 km: 167 m çıkış / 994 m iniş; karakteri iniş.

İlk 2.3 km tırmanışla açılıyor, 233 m yukarı. Kalabalığın temposuna değil kendi nefesine göre git; hedef yarış eforunu daha ilk bölümde aşma.

Parkurun ana çıkışı 0. km ile 6. km arasında: 6.3 km'de net 682 m, ortalama %11, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi GPX ölçümüne göre %31, toplam 813 m çıkıp arada 131 m geri iniyor. Kilometre kilometre: 1. km 72 m, 2. km 174 m, 3. km 27 m, 4. km 184 m, 5. km 218 m, 6. km 110 m. Koşmak yalnız en dik yaklaşık 250 m'lik çekirdekte imkânsız; o bölümü kısa adımlı yürüyüşle geç, eğim gevşeyince koşuya dön.

10. km ile 15. km arasındaki çıkış: 5 km'de 419 m, ortalama %8, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %22. Kilometre kilometre: 11. km 118 m, 12. km 90 m, 13. km 71 m, 14. km 75 m, 15. km 95 m. Başladığında toplam tırmanışın yaklaşık %59 kadarı arkanda kalmış oluyor. Eğim koşu formunu bozuyorsa tempolu yürüyüşe erken geç. Adımını kısa tut, eforunu kontrol et ve düzleşen bölümde yeniden koş.

Parkurun en uzun inişi 15. km'de başlıyor ve 29. km'ye kadar 828 m aşağı iniyor, ortalama %6, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %22. Uzunluğu nedeniyle ön bacakları yorabilir; ilk bölümde kontrollü kal, zemin ve görüş izin verdikçe ritmini artır. 6. km'de başlayan inişin yaklaşık 250 m'lik en dik bölümünde ortalama eğim %30. Adımını kısalt, gövdeni dengede tut ve hızını zemine göre yönet; sürekli sert fren yapmak ön bacaklarını erken yorabilir.

Son 3.5 km iniş, 292 m aşağı. Başlangıçta kontrollü kal; zemin ve görüş uygunsa finişe doğru kademeli hızlan.

  • Bu parkur 897 m'ye çıkıyor. Yüksek nokta koordinatında aynı hafta geçmiş yıllarda tipik sıcaklık 6°C ile 13°C arasındaydı. Günlük en yüksek rüzgar tipik olarak 19 km/sa, örneklemde en fazla 34 km/sa. Bu bilgi iklim geçmişidir, yarış günü tahmini değildir; yarış haftası benzer görünürse rüzgarlığını çantanın dibine koyma.
  • Baton mutlaka getir. Kilometre başına 52 m tırmanış var ve %5 üstü ortalamayla süren en uzun çıkış 6.3 km; uzun çıkışlarda yükü bacaklarınla kolların arasında paylaştırmana yardımcı olur. Yarıştan önce batonla antrenman yapmış ol.
  • Tırmanışın ağırlığı ilk yarıda. İlk yarıyı kontrollü eforla geç; ikinci yarıda tırmanış azalsa bile inişlerin ve biriken yorgunluğun yükünü hesaba kat.
  • Parkurun %13 kadarı dik iniş. Bu bölümlerde adımını kısalt, gövdeni dengede tut ve hızını zemine göre ayarla; sürekli sert fren yapmak ön bacaklarını erken yorabilir.

Parkur profili yorumları GPX eğim verisinden üretilir; zemin, kurallar, kontrol noktaları ve hava bilgileri yalnızca ayrıca belirtilen kaynaklar varsa eklenir.

14K parkuru15 km · 886 m tırmanış · %26 yokuş
  • Dik tırmanış (%10+)
  • Tırmanış (%3-10)
  • Düz
  • İniş
  • Dik iniş (%12+)

Yayımlanan GPX ölçümünde 15 km'de 886 m tırmanış var, kilometre başına 61 m. Parkur 57 m ile 531 m rakım arasında geçiyor. Toplam tırmanışın %76 kadarı ilk yarıda; efor dağılımını buna göre kur.

İlk 1.5 km tırmanışla açılıyor, 130 m yukarı. Kalabalığın temposuna değil kendi nefesine göre git; hedef yarış eforunu daha ilk bölümde aşma.

Parkurun ana çıkışı 0. km ile 7. km arasında: 7 km'de net 473 m, ortalama %7, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %28, toplam 674 m çıkıp arada 201 m geri iniyor. En yüklü kilometreler: 4. km 178 m, 2. km 170 m, 5. km 155 m, 1. km 79 m. Eğim koşu formunu bozuyorsa tempolu yürüyüşe erken geç. Adımını kısa tut, eforunu kontrol et ve düzleşen bölümde yeniden koş.

Parkurun en uzun inişi 5. km'de başlıyor ve 10. km'ye kadar 234 m aşağı iniyor, ortalama %5, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %21. Uzunluğu nedeniyle ön bacakları yorabilir; ilk bölümde kontrollü kal, zemin ve görüş izin verdikçe ritmini artır. 11. km'de başlayan inişin yaklaşık 250 m'lik en dik bölümünde ortalama eğim %18. Adımını kısalt, gövdeni dengede tut ve hızını zemine göre yönet; sürekli sert fren yapmak ön bacaklarını erken yorabilir.

Son 2 km iniş, 186 m aşağı. Başlangıçta kontrollü kal; zemin ve görüş uygunsa finişe doğru kademeli hızlan.

  • Bu parkur 531 m'ye çıkıyor. Yüksek nokta koordinatında aynı hafta geçmiş yıllarda tipik sıcaklık 8°C ile 15°C arasındaydı. Günlük en yüksek rüzgar tipik olarak 18 km/sa, örneklemde en fazla 32 km/sa. Bu bilgi iklim geçmişidir, yarış günü tahmini değildir; yarış haftası benzer görünürse rüzgarlığını çantanın dibine koyma.
  • Baton getir. Kilometre başına 61 m tırmanış var ve %5 üstü ortalamayla süren en uzun çıkış 7 km; çıkışlarda kullanıp koşulabilir bölümlerde toplayabilirsin. Yarıştan önce batonla antrenman yapmış ol.
  • Tırmanışın ağırlığı ilk yarıda. İlk yarıyı kontrollü eforla geç; ikinci yarıda tırmanış azalsa bile inişlerin ve biriken yorgunluğun yükünü hesaba kat.

Parkur profili yorumları GPX eğim verisinden üretilir; zemin, kurallar, kontrol noktaları ve hava bilgileri yalnızca ayrıca belirtilen kaynaklar varsa eklenir.

5K parkuru5 km · 286 m tırmanış · %43 yokuş
  • Dik tırmanış (%10+)
  • Tırmanış (%3-10)
  • Düz
  • İniş

Yayımlanan GPX ölçümünde 4.6 km'de 286 m tırmanış var, kilometre başına 62 m. Parkur 46 m ile 317 m rakım arasında geçiyor.

Parkurun ana çıkışı 0. km ile 2. km arasında: 2.3 km'de net 250 m, ortalama %11, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %24, toplam 283 m çıkıp arada 33 m geri iniyor. Kilometre kilometre: 1. km 73 m, 2. km 173 m. Eğim koşu formunu bozuyorsa tempolu yürüyüşe erken geç. Adımını kısa tut, eforunu kontrol et ve düzleşen bölümde yeniden koş.

Parkurun en uzun inişi 2. km'de başlıyor ve 5. km'ye kadar 239 m aşağı iniyor, ortalama %10, yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalama eğimi %19. Uzunluğu nedeniyle ön bacakları yorabilir; ilk bölümde kontrollü kal, zemin ve görüş izin verdikçe ritmini artır.

    Parkur profili yorumları GPX eğim verisinden üretilir; zemin, kurallar, kontrol noktaları ve hava bilgileri yalnızca ayrıca belirtilen kaynaklar varsa eklenir.

    Bu Yarış İçin Hesaplayıcılar

    Kayıt

    • Standart Kayıt1 Mart 2026 Pazar - 4 Kasım 2026 Çarşamba2.000 ₺Kayıt açık

    Pratik Bilgiler

    Sağlık raporu gerekli mi?
    Sağlık Raporu / Lisans 74K, 45K ve 29K parkurları için, 21 Kasım 2026 tarihinde geçerli olmak üzere: Son 6 ay içinde alınmış sağlık raporu veya ilgili federasyondan alınmış sporcu lisansı zorunludur. 65 yaş ve üstü katılımcılar, parkur fark etmeksizin EKG ve Kardiyologdan almış oldukları sağlık raporuyla yarışmaya katılabilir.
    Zorunlu malzemeler neler?
    • Tüm zorunlu malzemeyi taşıyabilecek uygun sırt çantası/yelek
    • Vücudun ön tarafına görünür şekilde takılmış göğüs numarası
    • Zamanlama çipi (organizasyon sağlar)
    • Yeniden kullanılabilir bardak (en az 15 cl)
    • Acil durum battaniyesi (en az 1,40 x 2,00 m)
    • Düdük
    • Elastik bandaj (en az 100 x 6 cm) ve en az 5 yara bandı
    • Yiyecek rezervi
    • Şapka, buff veya bere
    • Kimlik
    • Powerbank

    Veri kaynakları: Apphurra Etkinlik Takvimi, PassTiming Yarışma Takvimi, resmi site (catalkayaultra.com) · Son kontrol:

    Bu yarışın organizatörü müsünüz? Bilgileri düzeltmek ve eksikleri tamamlamak için organizatör sayfamıza bakın

    Hazırlık Yarışı

    Bu yarıştan önceki haftalarda, taperdan önce koşabileceğin hazırlık (tune-up) yarışları.

    Benzer Yarışlar

    Sık Sorulan Sorular

    (35)
    Çatalkaya Ultra nedir?

    Çatalkaya Ultra; doğaya saygı, fair play, güvenlik ve dayanışmayı esas alan bir arazi koşusu organizasyonudur. Kayıt olan her katılımcı aşağıdaki tüm kuralları kabul etmiş sayılır. Tüm katılımcılar birbirine karşı saygılı ve destekleyici davranmak zorundadır. Bilinçli engelleme, itme, agresif davranış ve sözlü saygısızlık kabul edilemez. Zor durumda olan bir koşucuya yardım etmek trail ruhunun temelidir.

    Çatalkaya Ultra 2026 ne zaman?

    Çatalkaya Ultra, 20 Kasım 2026 Cuma - 22 Kasım 2026 Pazar tarihinde düzenleniyor. Başlangıç saati: 09:00.

    Çatalkaya Ultra nerede yapılıyor?

    Çatalkaya Ultra, İzmir lokasyonunda düzenleniyor.

    Çatalkaya Ultra 2026 parkurları ve mesafeleri neler?

    Çatalkaya Ultra 6 parkur sunuyor: 74K (74 km, 3300 m D+, 2 ITRA); 45K (45 km, 2200 m D+); 29K (29 km, 1600 m D+); 14K (14.5 km); 13K (13 km); 5K (5 km, 300 m D+).

    Çatalkaya Ultra 2026 ne kadar zor?

    Zorluğun ölçüsü km-effort: mesafe + tırmanış / 100. 74K parkuru 74 km ve 3300 m tırmanışla 107 km-effort eder, ITRA ölçeğinde M kategorisine girer. Tüm parkurlar: 74K 107 km-effort (M), 45K 67 km-effort (S), 29K 45 km-effort (S), 5K 8 km-effort (XXS).

    Çatalkaya Ultra 2026 kayıtları açık mı?

    Kayıtlar açık görünüyor; son kayıt tarihi 4 Kasım 2026 Çarşamba.

    Çatalkaya Ultra 2026 son kayıt tarihi ne zaman?

    Çatalkaya Ultra için son kayıt tarihi: 4 Kasım 2026 Çarşamba.

    Çatalkaya Ultra 2026 kayıt ücreti ne kadar?

    Çatalkaya Ultra için bilinen kayıt ücreti: 2.000 ₺'den başlıyor. Güncel ücretler kayıt dönemine göre değişebilir.

    Çatalkaya Ultra resmi sitesi hangisi?

    Yarışın resmi sitesi: https://catalkayaultra.com/en

    Çatalkaya Ultra için sağlık raporu gerekli mi?

    Şart herkes için aynı değil. Sağlık Raporu / Lisans 74K, 45K ve 29K parkurları için, 21 Kasım 2026 tarihinde geçerli olmak üzere: Son 6 ay içinde alınmış sağlık raporu veya ilgili federasyondan alınmış sporcu lisansı zorunludur. 65 yaş ve üstü katılımcılar, parkur fark etmeksizin EKG ve Kardiyologdan almış oldukları sağlık raporuyla yarışmaya katılabilir.

    Çatalkaya Ultra için zorunlu malzemeler neler?

    Organizatörün açıkladığı zorunlu malzemeler: Tüm zorunlu malzemeyi taşıyabilecek uygun sırt çantası/yelek; Vücudun ön tarafına görünür şekilde takılmış göğüs numarası; Zamanlama çipi (organizasyon sağlar); Yeniden kullanılabilir bardak (en az 15 cl); Acil durum battaniyesi (en az 1,40 x 2,00 m); Düdük; Elastik bandaj (en az 100 x 6 cm) ve en az 5 yara bandı; Yiyecek rezervi; Şapka, buff veya bere; Kimlik; Powerbank

    Çatalkaya Ultra 2026 için acil durum battaniyesi zorunlu mu?

    Evet. Zorunlu malzeme listesinde: Acil durum battaniyesi (en az 1,40 x 2,00 m).

    Çatalkaya Ultra 2026 yarışında bardak taşımak zorunlu mu?

    Evet. Zorunlu malzeme listesinde: Yeniden kullanılabilir bardak (en az 15 cl).

    Çatalkaya Ultra 2026 için sırt çantası veya yelek zorunlu mu?

    Evet. Zorunlu malzeme listesinde: Tüm zorunlu malzemeyi taşıyabilecek uygun sırt çantası/yelek.

    Çatalkaya Ultra 2026 parkuru tek halka mı, gidiş dönüş mü?

    74K parkuru tek halka, start ve finiş aynı noktada; GPX dosyasından ölçülen uzunluk 73.4 km. 45K parkuru tek halka, start ve finiş aynı noktada; GPX dosyasından ölçülen uzunluk 44.4 km. 29K parkuru tek halka, start ve finiş aynı noktada; GPX dosyasından ölçülen uzunluk 29.1 km.

    Çatalkaya Ultra 2026 parkurunun en zor tırmanışı nerede?

    74K parkurunun en büyük tırmanışı 0. km ile 7. km arasında: 6.7 km'de 651 m, ortalama %10; yaklaşık 250 m'lik en dik bölümün ortalaması %40. Tepesi 700 m.

    Çatalkaya Ultra 2026 parkurunun en yüksek noktası kaç metre?

    74K parkuru 43 m ile 958 m rakım arasında geçiyor ve toplam 3094 m tırmanış içeriyor.

    Çatalkaya Ultra 2026 için baton gerekli mi?

    74K parkurunda kilometre başına 42 m tırmanış var ve en uzun çıkış 8.8 km sürüyor; baton belirgin fayda sağlar.

    Çatalkaya Ultra 2026 için kafa lambası gerekli mi?

    74K: Gün batımı 17:55; starttan 8 saat 55 dakika sonra hava kararıyor. Hedef süren bu sürenin üzerindeyse kafa lambanı kolay erişilecek yerde taşı.

    Çatalkaya Ultra 2026 yarışında hava nasıl olur?

    Son 5 yılın aynı haftasında bu bölgede tipik olarak 11°C ile 18°C arası ölçüldü; en sıcak gün 24°C, en soğuk gece 5°C oldu ve günlerin %43 kadarında yağış görüldü. Gerçek tahmin yarıştan yaklaşık iki hafta önce netleşir.

    Çatalkaya Ultra 2026 startları saat kaçta?

    Bilinen start saatleri: 74K 09:00. Saatler yereldir; yarış haftasında organizatörün programından teyit edin.

    Çatalkaya Ultra 2026 GPX dosyası var mı?

    Evet. 74K, 45K, 29K, 14K, 5K parkurlarının GPX dosyaları bu sayfadaki parkur bölümünden indirilebilir; rota ve eğim profili aynı bölümde.

    Hangi Çatalkaya Ultra parkuru bana uygun?

    En kısa seçenek 5K (5 km, 300 m D+), en uzunu 74K (74 km, 3300 m D+). Patika deneyimi azsa 5K daha güvenli bir başlangıç; 74K tüm gün sürecek bir efor ve baraj takibi ister.

    Çatalkaya Ultra 2026 parkurunun eğimi nasıl?

    74K parkurunda kilometre başına ortalama 42 m tırmanış var; toplamda 3094 m çıkış ve 3102 m iniş. En dik kilometrenin ortalaması %26.

    Çatalkaya Ultra 2026 parkuru koşulabilir mi?

    Koşu ile tempolu yürüyüş karışımı bir profil: kilometre başına 42 m tırmanış var; uzun çıkışlarda yürüyüşe geçmek normal, en uzun çıkış 9.8 km sürüyor.

    Çatalkaya Ultra 2026 parkurunun en dik yeri neresi?

    74K parkurunun en dik kilometresi ortalama %26 eğimde ve 0. km ile 7. km arasındaki çıkışın içinde.

    Çatalkaya Ultra 2026 parkurunda kaç tırmanış var?

    74K parkurunda 7 belirgin tırmanış var. En büyükleri: 0-7. km (651 m, ortalama %10); 42-51. km (648 m, ortalama %7); 10-15. km (517 m, ortalama %9).

    Çatalkaya Ultra 2026 parkurunda uzun tırmanış var mı?

    Evet. En uzun çıkış 9.8 km: 58. km'de başlıyor, 318 m kazandırıyor, ortalama %3. Tepesi 542 m.

    Çatalkaya Ultra 2026 parkurunda inişler nasıl?

    Toplam 3102 m iniş var. En uzunu 12.2 km: 15. km ile 28. km arasında 494 m aşağı.

    Çatalkaya Ultra 2026 parkurunda düz bölüm var mı?

    Neredeyse yok: parkurun yalnızca %13 kadarı düze yakın, eğim sürekli değişiyor.

    Çatalkaya Ultra 2026 parkurunun zor bölümü başta mı sonda mı?

    Tırmanış iki yarıya dengeli dağılmış: %56 kadarı ilk yarıda.

    Çatalkaya Ultra 2026 yükseklik farkı ne kadar?

    74K parkurunda en düşük nokta 43 m, en yüksek nokta 958 m; fark 915 m.

    Çatalkaya Ultra 2026 zirvesine kaçıncı kilometrede ulaşılıyor?

    Parkurun en yüksek noktası 958 m ve yaklaşık 15. kilometrede geçiliyor.

    Çatalkaya Ultra 2026 için baton zorunlu mu?

    Organizatör baton zorunluluğu ilan etmemiş. Profile göre baton belirgin fayda sağlar.

    Çatalkaya Ultra 2026 ITRA puanı kaç?

    ITRA puanları: 74K 2 ITRA. Bu puanlar UTMB tarzı yarışların katılım şartlarında kullanılır.